Tag: photos Page 6 of 7
Juubeliüritusele vääriliselt oli tuba inimesi täis ja esireas tuli toole lahku nihutada, et kõige agaramad kuulajad ära mahuksid.
Seekordne devclub oli minu meelest üks parimad. Kõik ettekanded olid väga huvitavad aga samas väga erinevad.
Esimesena rääkis belglanna Martine Devos oma kogemustest agiilsete praktikate rakendamisel ühes maailma suurimas investeerimispangas. Minu jaoks oli kõige põnevam, kuidas ta oli suutnud muuta nii arendustiimi kui äripoole tellijate mõttemaailma. Selged ja lihtsad mõõtmismetoodikad (s.h. Lego klotsid ;-)) aitasid näha, kuhu arendajate aeg kaob ning miks jääb väga vähe aega reaalset väärtust loova töö jaoks. Kui laua äärde saadi ka äriinimesed, siis aitas Martine lihtsa metoodikaga visualiseerida nende kõige põletavamad probleemid ning prioriteedid.
Esimesena rääkis Filipp meile oma kogemustest sama rakenduse IPhone jaAndroidi peale arendamisest. On mitmeid variante, kuidascross-platform koodi teha kuid enamik neist on proprietary ning eilisa olulist väärtust. Parima lahendusena pakkus Filipp välja HTML5 janative vahendite sümbioosi, kus osa ekraanist tuleb HTML5 kujulserverist ning selle ümber on native nupud jms. vidinad, mis tekitavadtunde, et tegemist on täielikult native rakendusega. Nii on lahendatudka Swedbanki Androidi ja IPhone rakendused.
Andrei Tkachyov-i poolt tehtud pildid:
5. juulil kohtusime taas koos 60-ne huvilisega, et arutada huvitavatel ja intrigeerivatel teemadel. Esimese värvika ettekande tegid Andri Möll ja Anton Narusberg Ruby (on Rails) fannklubist. Hästi ettevalmistatud showst sai kiirelt selgeks, et tõenäoliselt on Ruby on Rails “next best thing since sliced bread” ja teistes keeltes progevad ainult need, kes pole veel valgust näinud.
Kenal 24. mai kevadõhtul oli rõõm taas kord kohtuda uute ja vanade sõprade ja esinejatega. Kolisime tagasi Oru Hotelli, mis oma remonditööd lõpetanud on. Kutsusime endale külla Eesti IT-koolituse vanameistri Henn Sarve rääkima sellest, mis on LINQ ja millest ta koos seisab. Hennu ettekanne oli pikk, muhe ja mõnusalt hands-on, nii et vaevalt jäi keegi ükskõikseks.
7. aprillil saime jälle kokku, sedakorda Oru hotelli asemel Susi hotelli kõrval lokaalis Roheline Ämblik. Eranditult arukaid ja toredaid inimesi oli 40 ringis.
Eelmisel neljapäeval, 3. märtsil toimus Devclub.ee teine üritus. Põnevate teemade ja arutelude toel sai publik koju alles 22.45 paiku… Premeerimaks kohalolnuid algab kokkuvõte pildigaleriiga kokkusaamisest. Allpoolt leiad ka videod ettekannetest. NB! Olid sa kohal või ei, ootame pikisilmi kommentaaridesse või meilile alvar.lumberg@gmail.com tagasisidet ja ettepanekuid teemade kohta! Usume, et meie sõprade ja kolleegide seas on palju neid, kes pole üritusest veel kuulnud ja palume seepärast lahkelt infot jagada. Peagi anname teada ka järgmise ürituse toimumisaja – kusagil aprillikuus.