IT-meetups in Tallinn (in English)

Tag: Hanno Jarvet

VIDEO: Otsuste langetamise kunst – Hanno Jarvet

Devclub #018

Tervitus!

Järjekorras XVIII DevClub toimub 13.detsembril kell 19.00 Oru hotellis.

Garage48 on ilmselt paljudele juba tuttav bränd. Sellest, milleks nad siis õieti kokku on tulnud ja millega järgmisel aastal plaanivad tegeleda tuleb meile rääkima Maarika Susi. Lisaks Maarikale räägib Martin Grüner edukast start-upist nimega Aplefly Games, millele Garage48 hoo sisse andis. Martin saab siis oma kogemusest välja tuua need põhjused, miks Garage48 üritustel osalemine arendajatele kasulik võiks olla.Pärast traditsioonilist pikka ettekannet mõtlesime uuesti proovida populaarsete 5-minutiliste lightning-talkidega. See nimekiri täieneb ja muutub ilmselt veel viimase minutini, aga hetkel on end üles andnud järgnevad isikud:

  • Alvar Lumberg (Codeborne), kes räägib sel sügisel San Franciscos toimunud QCon2012 konverentsist
  • Hanno Jarvet (Jarvet Consulting), kes küsib otse, et mis me nüüd siis teeme ehk teeb sissejuhatuse otsuste langetamise kunsti
  • Erik Jõgi (Codeborne), kes jagab oma töökogemust, mille ta sai sel sügisel töötades firmas 8th Light. Kes veel ei tea, siis see on see firma, kus Uncle Bob Martin töötab
  • Patrick Abner (Codeborne), kes paljastab lõpuks ometi saladuse, miks jooksmine on hea sport
  • Daniel Anjos (Swedbank), kes annab ausa ülevaate Eestis töötamise plussidest ja miinustest välismaalase silmade läbi

Lisaks jutustamisele kuulutame välja ka selle aasta parimad ettekanded ning anname üle pisikesed meened. Kuna jõuluaeg on ju üllatusi täis, siis ei saa kõike ette ära rääkida ja kõige kasulikum on ikka ise isiklikult kohale tulla.

NB! Kui keegi soovib ise 5-minutilise ettekande teha vabalt valitud teemal, siis andke aga teada: devclub-ee@googlegroups.com.

Näeme siis neljapäeval, onju!

VIDEO: Ühise visiooni loomine – Hanno Jarvet

Devclub #014 3. juulil

Tervitus!

Kuna meeletud 16-kraadised kuumalained kurnavad Eestimaad aina tihemini, siis soovitame seada rannas külmetamise asemel sammud hoopis Oru hotelli poole DevClub’i XIV kohtumisele. Seekordne kokkusaamine toimub 3. juulil kell 19.00 ning on harilikust pisut vaheldusrikkam – lisaks tavapärasele pikemale loengule, mis seekord käsitleb ACTA teemat, toimuvad ignite talk’id, kus 5-10 – minutiliste ettekannete jooksul käsitletakse kõiksugu erinevaid teemasid. Lisaks räägime veidi ka DevClub’i organiseerimisest, tulevikunägemusest ja tegijatest. Loomulikult ei puudu kokkusaamiselt ka soodne karastav õlu ega suupisted.

Kuigi esinejate nimekiri ei ole veel lõplik ja täieneb pidevalt, näeb kondikava välja enam-vähem selline:

“ACTA: esimene lahing kodanike õiguste pärast”, Siim Tuisk (Eesti Interneti Kogukond)
Käsitleks lühidalt ACTA teket, läbirääkimisprotsesse ning parlamendis toimunut, mida Komisjon edasi plaanib teha. Lisaks räägiks maailmas üldiselt toimuvast, TPP-st ja CISPA-st, uutest Interneti reguleerimist nõudvatest protsessidest, Hiina, India ja Jaapani lähenemisest asjale.
Kirjeldaks Cory Doctorow teesi arvutite võimekuse piiramisest ja selle näidetest tarbijakäitumises. Teeks väga kiire ülevaate Lessigi  põhjal erinevate meediumide (print, raadio, video) kontrolli alla saamisest ning sellega kaasnevast. Lõpetaks kirjeldusega Euroopa kodanikualgatusest, mis võib osalt neid probleeme lahendada.

  • “NFC? Yep!”, Henri Veidenbaum (nfc.ee)
  • “Ühise visiooni loomine”, Hanno Jarvet (jarvet.com)
  • Crowdsourcing ja kuidas seda Eestis lakkamatu ressursipuuduse kontekstis teha”, Mart Stöör (Smartlink)
  • “Pistikarvutid”, Taavi Talvik (GreenLab)
  • “How to choose a framework”, Team Artify

Seega tasub kalendrisse linnuke kirja panna ja teisipäeva õhtu DevClubile broneerida.

Kohtumiseni!

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén