Seekordses devclubis oli vaid kaks esinejat, kuid selle eest olid mõlemad esinejad rahvusvaheliselt tuntud nimed, ning saal ka seetõttu rahvast täis.
Esimesena astus üles Kevin Henney, kes rääkis teemal “Worse is better, for better or worse”, ehk sellest, et tarkvara ei pea sisaldama üle mõistuse palju funktsionaalsust, kuid see mida ta sisaldab peab olema lõpuni viimistletud. Hea takvara on lihtne, kiire, ei sisalda bugisid ning toimib olemasolevas infrastruktuuris.
Positiivsete näidetena kasutas ta Ward Cunninghami wikit aastast 1995 ning Unixit, mis mõlemad loodi omal ajal vaid minimaalset ja hädavajalikku funktsionaalsust sisaldades, kuid nende elegantne ning lihtne disain on võimaldanud süsteeme aastate jooksul pidevalt edasi arendada.
Ilmselt suurema üllatusena kõlas saalisviibijate jaoks väide, et Windowsi COM on kõige puhtakujulisem objekt-orienteeritud süsteem, mis kunagi on loodud, ning just see on üheks põhjuseks, miks see arendajate poolt sageli vihatud tehnoloogia on nii edukaks osutunud.
Õhtu teiseks esinejaks oli Zuzana Sochova, kes korraldas mitmeid rühmamänge, mis demonstreerisid erinevaid tarkvaraarenduse aspekte, multitaskingust iseorganiseeruva meeskonnani. Kahjuks mängude sügavama tagamaa avamiseks ja selgitamiseks aega ei jäänud, kuid loodetavasti tuletas nii mõnelegi uuesti meelde meeskonnatöö põhitõdesid.
Suur tänu kõigile, kes leidsid aega kohale tulla ja eriti neile, kes vabatahtlikena mängudes kaasa lõid!
Marko Alas