Tervitus!
Uuel aastal jĂ€tkame DevClubis uue hooga ja eeskĂ€tt pĂŒĂŒame rohkem rĂ”hku panna tehnilistele teemadele. Otsa teeb 17. jaanuaril lahti Viljo Marrandi (Skype), kes pĂ€eval töötab sys adminina, aga vabal hetkel tegeleb nugade valmistamise ning graveerimisega:
Vahelduseks virtuaalsete asjade tegemisele, on hea teha ka midagi fĂŒĂŒsilist. PĂ€ris oma kĂ€tega. Variante selleks on palju ja erinevaid, ĂŒks suhteliselt vĂ€helevinud neist on kĂ€sigraveerimine. Sellest ning terariistadest ma rÀÀgingi.
PÀrast Viljot viib Erik JÔgi (Codeborne) lÀbi koodikirjutamise Ôpitoa nimega Code Kata:
Muusikud, nÀitlejad ja sportlased harjutavad, et kontserdil, etendusel vÔi vÔistlusel hÀsti hakkama saada. Sama vÔiks ka progejad teha. Selle asemel, et Ôppida klientide poolt tellitud koodi kirjutades, vÔiks Ôppida sellise koodi peal, mille vÔib hiljem Àra visata. Mille viletsa kvaliteedi pÀrast ei pea ööund kaotama.
Ăhte idamaiste vĂ”istluskunstide harjutuste gruppi nimetadakse katadeks. Sama termin on vĂ”etud kasutusele ka progejate harjutuste jaoks. Code Kata on lĂŒhike harjutus, mille eesmĂ€rk on Ă”ppida, kuidas paremini koodi kirjutada. Katal ei ole Ă”iget vastust, oluline on protsess lahenduse leidmiseks.
VĂ”tame devclub-is ette ka ĂŒhe kata. VĂ”tame aga sellise kata, kus ei alustata mitte nullist vaid on juba olemas ĂŒsna halvasti kirjutatud kood. Meie ĂŒlesanne on sellele koodile lisada uut Ă€riloogikat. Aga veendumaks, et muudatusi tehes varasem loogika katki ei lĂ€heks, oleks mĂ”istlik mĂ”ned testid kirjutada. Need aitavad ka koodist paremini aru saada. Ja kui testid on olemas, siis muudab ĂŒks hea progeja koodi paremini loetavamaks.
Kata annab vĂ”imaluse Ă”ppida ĂŒhiktestide (unit test) kirjutamist, koodi korrastamist (refactoring) ning heameelega suunaks ma teid seda tegema paarikaupa. See on hea vĂ”imalus proovida paarisprogemist.
Ma ĂŒritan leida vĂ”imalikult paljudes keeltes ette valmistatud lĂ€hteĂŒlesande, et erinevate keelte kasutajad leiaksid endale sobiva. Nii on vĂ”imalus arendada oma oskusi omale juba tuttavas keeles, et seda efektiivsemalt teha vĂ”i hoopis Ă”ppida mĂ”nda uut keelt (nĂ€iteks paaris kellegagi, kes seda keelt juba tunneb).
Minu soovitus on teha katat paaris, aga kui see teile tĂ€iesti vastuvĂ”etamatu tundub, siis loomulikult vĂ”ib seda ka ĂŒksinda teha (vĂ”i kolmekesi). Leiame kohapeal kĂ”igile soovijatele paarilise.
Kellel vĂ€hegi vĂ”imalik, vĂ”tke kaasa laptop, kus on valmis teile sobiv arenduskeskkond. Aga kui seda vĂ”imalust ei ole, siis tule ikka – kĂŒll me leiame paarilise.
Seega, pange vaim ja lĂ€pakas valmis ja tulge kohale, sest et sellises asjas iga pĂ€ev kaasa lĂŒĂŒa ei saa đ
Kohtumiseni 17. jaanuaril kell 19.00 Oru hotellis!